| Brand | Oki |
| MPN | 45850603 |
| SKU | 45850603 |
| EAN | 5031713065043 |
| ASIN | B00ZOYM41U |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Auto document feeder ADF input capacity | 100 sheets |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Colour | Black, White |
| Control type | Touch |
| Copier resize | 25 |
| Copy speed black normal quality A4 | 23 cpm |
| Copying | Colour copying |
| Display | LCD |
| Display diagonal | 7.0" |
| Document formats supported | PDF,XPS |
| Envelopes sizes | 9,10,C4,C5,DL,Monarch |
| Image formats supported | JPG |
| Internal memory | 1260 MB |
| Internal storage capacity | 256000 MB |
| ISO A-series sizes | A3,A4,A5,A6 |
| ISO B-series | B4,B5 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.10 Yosemite,Mac OS X 10.7 Lion,Mac OS X 10.8 Mountain Lion,Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Market positioning | Business |
| Maximum Copy Resolution | 600x600 |
| Maximum ISO A-series paper size | A3 |
| Maximum power consumption | 1400 W |
| Mobile Printing Technologies | Apple AirPrint,Google Cloud Print |
| Multi-Purpose Tray media weight | 64 |
| Operating relative humidity | 20 - 80 % |
| Operating temperature | 10 - 32 °C |
| Optional connectivity | Wireless LAN |
| Page description languages | Epson FX,IBM ProPrinter,Microsoft XPS,PCL 5c,PCL XL,PDF 1.7,PostScript 3 |
| Paper tray media types | Envelopes |
| Paper tray media weight | 64 - 220 g/m² |
| Power consumption average operating | 850 W |
| Power consumption powersave | 30 W |
| Printing | Colour printing |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Scan speed black | 50 ppm |
| Scan technology | CIS |
| Scan to | CIFS, E-mail, FTP, HTTP, PC, USB |
| Scanning | Colour scanning |
| Secure printing | Yes |
| Security algorithms | EAP,IPSEC,SSL/TLS |
| Sound pressure level (printing) | 54 dB |
| Storage relative humidity | 10 - 90% |
| Storage temperature | -10 - 43 °C |
| Time to first copy black normal | 14.5 s |
| Time to first page black normal | 14 s |
| Total input capacity | 300 sheets |
| Total number of input trays | 1 |