| Brand | Oki |
| MPN | 45850204 |
| SKU | 45850204 |
| EAN | 5031713064480 |
| ASIN | B00WW10QTK |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Built-in display | Yes |
| Built-in processor | Yes |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Card reader integrated | No |
| Control type | Touch |
| Copier resize | 25 - 400% |
| Copying | Color copying |
| Custom media length | 210 - 431.8 mm |
| Depth | 600 mm |
| Display | LCD |
| Display Diagonal | 17.8 cm (7") |
| Document formats supported | PDF,XPS |
| Duplex media weight | 64 - 220 g/m² |
| Duplex printing | Yes |
| Energy Star certified | Yes |
| Envelopes sizes | 10,C4,C5,DL,Monarch |
| Ethernet LAN | Yes |
| Fax Memory | 400 pages |
| Faxing | Color faxing |
| Height | 700 mm |
| Image formats supported | JPG,TIF |
| Internal memory | 1260 MB |
| Internal storage capacity | 250 GB |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Management protocols | SNMP, Telnet |
| Market positioning | Business |
| Maximum Copy Resolution | 600 x 1200 DPI |
| Maximum duty cycle | 75000 pages per month |
| Maximum ISO A-series paper size | A3 |
| Maximum number of copies | 999 copies |
| Maximum resolution | 1200 x 600 DPI |
| Modem Speed | 33.6 Kbit/s |
| Multi-Purpose tray | Yes |
| Multi-Purpose Tray media weight | 64 - 256 g/m² |
| Non-ISO print media sizes | Executive, Folio, Legal, Letter, Statement |
| Optical scanning resolution | 600 x 600 DPI |
| Optional connectivity | Wireless LAN |
| Output colour depth | 24 bit |
| Page description languages | Epson FX,IBM ProPrinter,PCL 5c,PCL 6,PDF 1.7,PostScript 3 |
| Paper input type | Paper tray |
| Paper tray media types | Banner,Envelopes,Plain paper |
| Power consumption (off) | 0.1 W |
| Print technology | LED |
| Printing | Color printing |
| Printing colours | Black,Cyan,Magenta,Yellow |
| Processor frequency | 800 MHz |
| Scan drivers | TWAIN |
| Scan technology | CIS |
| Scan to | CIFS,E-mail,FTP,HTTP,Image,USB |
| Scanner type | ADF |
| Scanning | Color scanning |
| Security algorithms | 802.1x RADIUS,EAP,SSL/TLS,WPA2 |
| Sound power level (standby) | 37 dB |
| Standard interfaces | Ethernet,RJ-11,USB 2.0 |
| Total input capacity | 300 sheets |
| Total number of input trays | 1 |
| Total output capacity | 100 sheets |
| Touchscreen | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| USB port | Yes |
| Warm-up time | 32 s |
| Weight | 64 kg |
| Wi-Fi | No |
| Width | 563 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |