| Brand | Dell |
| MPN | 2MXCF |
| SKU | 2MXCF |
| EAN | 5397184421857 |
| ASIN | B08FG36JXT |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter power | 130 W |
| Antenna type | 1x1 |
| Audio chip | Realtek ALC3246 |
| Audio Output | Yes |
| Autonomy mode | No |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 4.2 |
| Built-in camera | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Camera HD type | Full HD |
| Camera resolution | 1920 x 108 pixels |
| Card reader integrated | Yes |
| Compatible memory cards | SD,SDHC,SDXC |
| Configurable TDP-down | 25 W |
| Configurable TDP-down frequency | 2.4 GHz |
| Detachable display | No |
| Discrete graphics adapter | No |
| Discrete graphics adapter model | Not available |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Display Diagonal | 54.6 cm (21.5") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Embedded options available | No |
| Enhanced intel speedstep technology | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Execute disable bit | Yes |
| Idle states | Yes |
| Intel 64 | Yes |
| Intel clear video technology | Yes |
| Intel Stable Image Platform Program (SIPP) | No |
| Intel trusted execution technology | No |
| Intel Virtualization Technology (VT-x) | Yes |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Maximum internal memory supported by processor | 128 GB |
| Maximum number of PCI Express lanes | 16 |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Memory slots | 2 |
| Memory slots type | SO-DIMM |
| Mouse included on selected markets only | Yes |
| Non-operating altitude | 0 - 10668 m |
| On-board graphics adapter | Yes |
| On-board graphics adapter base frequency | 350 MHz |
| On-board graphics adapter DirectX version | 12.0 |
| On-board graphics adapter dynamic frequency (max) | 1100 MHz |
| On-board graphics adapter ID | 0x9BC8 |
| On-board graphics adapter model | Intel® UHD Graphics 630 |
| On-board graphics adapter OpenGL version | 4.5 |
| Operating altitude | 0 - 3048 m |
| Operating system installed | Windows 10 Pro |
| Operating system language | German, Dutch, English, French, Italian |
| Optical drive type | No |
| Panel type | IPS |
| PCI Express configurations | 1x16,2x8,1x8+2x4 |
| PCI Express slots version | 3.0 |
| Pixel pitch | 0.24 x 0.24 mm |
| PowerShare | Yes |
| Pre-installed software | DEU,DUT,ENG,FRE,ITA |
| Processor ARK ID | 199284 |
| Processor boost frequency | 3.8 GHz |
| Processor cache | 6 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Processor codename | Comet Lake |
| Processor family | 10th gen Intel® Core™ i3 |
| Processor frequency | 3 GHz |
| Processor lithography | 14 nm |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor model | i3-10100T |
| Processor package size | 37.5 x 37.5 mm |
| Processor socket | LGA 1200 (Socket H5) |
| Product colour | Black, Silver |
| Product Type | All-in-One PC |
| SSD Capacity | 256 GB |
| SSD interface | NVMe,PCI Express |
| Stand Type | Height adjustable stand |
| Storage media | SSD |
| Supported instruction sets | SSE4.1,SSE4.2,AVX 2.0 |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Thermal monitoring technologies | Yes |
| Thermal solution specification | PCG 2015B |
| Tjunction | 100 °C |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Total megapixels | 2.07 MP |
| Touchscreen | No |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| WLAN controller model | Dell Wireless 3165 |