| Brand | Panasonic |
| EAN | 5711045574481 |
| MPN | 5711045574481 |
| ASIN | B00B9Y9GZQ |
| Model | ET-LAC100 |
| 3D | No |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC power in | Yes |
| AMD FreeSync | No |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Audio input | Yes |
| Built-in camera | No |
| Built-in speakers | Yes |
| Built-in USB Hub | No |
| Cable Lock Slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cables included | AC,Audio (3.5mm),HDMI,VGA |
| Certification | CB, CE, RoHS, WHQL , TUV Flicker-free , TUV Low Blue Light, TCO |
| Colour | Black |
| Compliance industry standards | Windows 10, Windows 8.1, Windows 7 |
| Contrast ratio | 1000:1 |
| Depth | 47.5 mm |
| Digital horizontal frequency | 50 - 76 kHz |
| Digital vertical frequency | 30 - 80 Hz |
| Display diagonal | 54.6 cm (21.5") |
| Display number of colours | 16.78 million colors |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display surface | Matt |
| Display technology | LED |
| Dynamic contrast ratio marketing name | SmartContrast |
| Flicker free technology | Yes |
| HD type | Full HD |
| HDCP | Yes |
| HDMI | 1 |
| Headphone out | Yes |
| Height | 299 mm |
| Height adjustment | No |
| LED indicators | Yes |
| Low blue light technology | Yes |
| Manual | Yes |
| Market positioning | Home |
| Number of speakers | 2 |
| Nvidia g-sync | No |
| On screen display | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Panel type | IPS |
| Pivot | No |
| Pixel pitch | 0.248 x 0.248 mm |
| Power consumption | 26 W |
| Power consumption (off) | 0.5 W |
| Quick start guide | Yes |
| Response time | 5 ms |
| RMS rated power | 3 W |
| RoHS compliance | Yes |
| Rotating | No |
| Stand included | Yes |
| Supported Graphics Resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Swivelling | No |
| Tilt adjustment | Yes |
| TV tuner integrated | No |
| TVI port | No |
| VESA Mounting | Yes |
| Weight with stand | 3.6 kg |
| Width | 499.5 mm |