| Brand | Dell |
| EAN | 5397184730898 |
| ASIN | B0B236GDVK |
| MPN | R1HR2 |
| SKU | R1HR2 |
| AC adapter frequency | 63 Hz |
| AC adapter input voltage | 90 |
| Anti-glare screen | Yes |
| Audio chip | Realtek ALC3289 |
| Audio system | Waves MaxxAudio Pro |
| Bluetooth version | 5 |
| Bus Type | DMI4 |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cables included | AC |
| Camera HD type | 1920x1080 |
| Colour | Black |
| Colour gamut | 99% |
| Compatible memory cards | SDXC, SD, SDHC |
| Depth without stand | 5.26 cm |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Display diagonal | 23.8" |
| Displayports quantity | 1 |
| HDMI | 2 |
| Height without stand | 34.4 cm |
| Input device model | KM5221W |
| Internal memory | 8192 MB |
| Maximum internal memory | 65536 MB |
| Memory layout | 1 x 8 GB |
| Memory slots type | SO-DIMM |
| Motherboard chipset | Intel Q670 |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Non-operating altitude | -15.2 - 10668 m |
| Operating altitude | -15.2 - 3048 m |
| Operating relative humidity | 20 - 80 % |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Operating system installed | 10 Pro |
| Operating system language | German, Dutch, English, French, Italian |
| Operating temperature | 10 - 35 °C |
| Panel type | WVA |
| Pixel density | 92 ppi |
| Pre-installed software | No Microsoft Office License Included 30 day Trial Offer Only |
| Processor boost frequency | 4.6 GHz |
| Processor generation | 12th gen Intel® CoreT i5 |
| Processor model | i5-12500 |
| RAID Support | No |
| RGB colour space | sRGB |
| SSD Capacity | 262144 MB |
| SSD interface | NVMe, PCI Express |
| Stand Type | Height adjustable stand |
| Storage media | SSD |
| Storage relative humidity | 5 - 95 % |
| Storage temperature | -40 - 65 °C |
| Thermal design power | 65 W |
| USB 3.2 Gen 1 | 3 |
| Weight without stand | 6.05 kg |
| Width without stand | 54 cm |
| WLAN controller manufacturer | Intel |