| Brand | Philips |
| Model | 24BDL4151T/00 |
| MPN | 24BDL4151T_00 |
| SKU | 24BDL4151T_00 |
| EAN | 8712581752217 |
| ASIN | B07KCB686Q |
| 120Hz Refresh Rate | No |
| 144hz refresh rate | No |
| 165Hz Refresh Rate | No |
| 180Hz Refresh Rate | No |
| 200hz refresh rate | No |
| 240Hz Refresh Rate | No |
| 3D ready | No |
| 75hz refresh rate | No |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Audio formats supported | AAC,M4A,MP3,WMA |
| BNC Connection | No |
| Brightness | 250 Lumens |
| Built-in USB Hub | USB 3.0 |
| Builtin speakers | 2 |
| Card reader integrated | Yes |
| Case colour | Black |
| Certification | IEC 60950 class A, CB,CCC, CE, C-Tick, FCC, Class A, GS, PSE, TUV,UL |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash),MicroSDHC |
| Computer system | No |
| Contrast ratio | 000:1 |
| Curved Display | No |
| Depth | 49.2 mm |
| Design | Digital signage flat panel |
| Disk form factor | 3.5 |
| Display brightness | 210 cd/m² |
| Display diagonal | 59.94 cm |
| Display Diagonal | 59.9 cm (23.6") |
| Display model in showroom | No |
| Display number of colours | 16.78 million colors |
| Display resolution | 1920x1080 |
| Display type | LED |
| Displayport connection | No |
| DVI connection | No |
| DVI port | No |
| Electrical Power Consumption | 25 W |
| Electrical Power Consumption Standby | 0.5 W |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN ports | 1 |
| Form factor | Touch Screen Display |
| FreeSync | No |
| G-Sync | No |
| Gaming | No |
| Hard Glass Coating | No |
| HD type | Full HD |
| HDMI connection | Yes |
| HDR Support | No |
| Height | 361.1 mm |
| Height adjustable | No |
| Image formats supported | BMP,JPEG,PNG |
| Internal memory | 4 GB |
| Internal storage capacity | 16 GB |
| LED backlight | Yes |
| Number of OSD languages | 18 |
| Number of simultaneous touchpoints | 5 |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Operating humidity | 30 to 80 % |
| Operating system | Android 7.1.2 |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Panel technology | TN |
| Power source | Mains Powered |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Screen size | 24 in |
| Screen Size Range | 24 - 29 in |
| Screen type | Full HD (1080p) |
| Storage relative humidity | 10 - 85 % |
| Thunderbolt Connection | No |
| Touch Technology | Multi-touch |
| Touchscreen | Yes |
| Touchscreen technology | Projective Capactive Touch |
| TV Tuner | No |
| USB port | Yes |
| USB Version | 2.0/3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| VESA Mountable | Yes |
| VESA mounting | Yes |
| VGA connection | No |
| Wall mountable | Yes |
| Weight | 4.0 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Width | 566.5 mm |