| Brand | 2-Power |
| Model | 2PDPC31333UBPC12G |
| MPN | 2PDPC31333UBPC12G |
| EAN | 5057103187201 |
| ASIN | B01MDT98AV |
| 4g standard | LTE |
| AC adapter output current | 2 A |
| AC adapter output voltage | 5 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Accelerometer | Yes |
| Access Control List ACL | Yes |
| Assisted GPS | Yes |
| Audio system | Dolby Atmos |
| Auto focus | Yes |
| Automatic locking | Yes |
| Backup features | Cloud, iSCSI LUN |
| Backup function | Yes |
| Battery capacity | 4850 mAh |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 4.2 |
| Browser supported | Chrome, Firefox, Internet Explorer 10+, Safari 10+ |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speakers | Yes |
| Cable colour | Blue |
| Cable length | 3 m |
| Cables included | AC |
| Capacity | 8 GB |
| Card reader integrated | Yes |
| CAS Latency | 19 |
| Certification | CE |
| Chassis type | Rack (1U) |
| Colour | Black |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Component for | PC/server |
| Connector 1 | Mini-LC |
| Connector 2 | LC |
| Connector gender | Male/Male |
| Cooling type | Active |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Depth | 8.1 mm |
| Device class | Small & Medium Business |
| Device interface | USB Type-A |
| Device type | Full-size tablet |
| Display diagonal | 25.6 cm (10.1") |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Display technology | IPS |
| DLNA certified | Yes |
| ECC | Yes |
| Ethernet LAN | No |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Fan diameter | 4 cm |
| Fiber mode structure | Single-mode |
| Fingerprint reader | No |
| FM radio | Yes |
| Form factor | Slate |
| Front camera | Yes |
| Full duplex | Yes |
| Graphics adapter | Adreno 506 |
| Graphics adapter family | Adreno |
| Hardware encryption | Yes |
| HD type | Full HD |
| Height | 168 mm |
| Hot-swap drive bays | Yes |
| Housing material | Aluminium |
| Installed storage drive type | HDD |
| Internal memory | 32 GB |
| International Protection IP code | IP57 |
| iSCSI support | Yes |
| Key ring | Yes |
| Keypad integrated | Yes |
| LED backlight | Yes |
| LED indicators | HDD, Power, Status |
| Link aggregation | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave |
| Manual | Yes |
| Master outer case height | 9.91 cm |
| Master outer case length | 18 cm |
| Master outer case weight | 410 g |
| Master outer case width | 17.8 cm |
| Material | Plastic |
| Maximum capacity | 100 sheets |
| Maximum memory card size | 256 GB |
| Maximum weight capacity | 75 kg |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory layout | 1 x 32 GB |
| Memory voltage | 1.2 V |
| MIC port | Yes |
| Mobile network connection | Yes |
| Mobile operating systems supported | Android |
| Multilingual support | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Operating altitude | 0 - 5000 m |
| Operating relative humidity | 5 - 95% |
| Other operating systems supported | Chrome |
| Password protection | Yes |
| PIN-secured access | Yes |
| Plug and play | Yes |
| Position location | Yes |
| Power consumption | 28.31 W |
| Power consumption HDD standby | 10.1 W |
| Power supply location | Built-in |
| Processor architecture | ARM Cortex-A53 |
| Processor family | Qualcomm Snapdragon |
| Processor model | 450 |
| Processor operating modes | 64-bit |
| Protection features | Water resistant |
| Quick installation guide | Yes |
| RAID levels | 0,1,5,6,10,JBOD |
| RAID Support | Yes |
| Read speed | 116 MB/s |
| Rear camera | Yes |
| Rear camera type | Single camera |
| Reset button | Yes |
| RoHS compliance | Yes |
| Screws included | Yes |
| Security algorithms | 256-bit AES,FIPS 140-2,FIPS 197 |
| SMART support | Yes |
| Snapshot | Yes |
| Storage Drive Capacity | 12000 GB |
| Storage drive interface | Serial ATA |
| Storage drive size | 2.5/3.5" |
| Storage drives installed | Yes |
| Storage media | eMCP |
| Supported file systems | BTRFS,FAT,HFS+,NTFS,ext3,ext4 |
| Supported storage drive interfaces | Serial ATA, Serial ATA II, Serial ATA III |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| Sustainability certificates | RoHS |
| System log | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Total installed storage capacity | 48 TB |
| Touch technology | Multi-touch |
| Touchscreen type | Capacitive |
| Type | NAS |
| USB port | Yes |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Wake-on-LAN ready | Yes |
| Web-based management | Yes |
| Weight | 480 g |
| Wi-Fi | No |
| Wi-Fi Direct | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11a,Wi-Fi 5 (802.11ac),802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Width | 242 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 10,Windows 7 |
| Write protection switch | Yes |
| Write speed | 43 MB/s |