| Brand | Oki |
| Model | 45850623 |
| MPN | 45850623 |
| SKU | 45850623 |
| EAN | 5031713065142 |
| ASIN | B00ZOYM6MM |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Built-in display | Yes |
| Built-in processor | Yes |
| Colour display | Yes |
| Control type | Touch |
| Copier resize | 25 - 400% |
| Copying | Color copying |
| Custom media length | 210 - 431.8 mm |
| Depth | 600 mm |
| Display | LCD |
| Display Diagonal | 17.8 cm (7") |
| Document formats supported | PDF,XPS |
| Duplex | Yes |
| Duplex media weight | 64 - 220 g/m² |
| Duplex printing | Yes |
| Energy saving mode | Yes |
| Envelopes sizes | 10,C4,C5,DL,Monarch |
| Ethernet LAN | Yes |
| Fax Memory | 400 pages |
| Height | 700 mm |
| Image formats supported | JPG |
| Internal memory | 1260 MB |
| Internal storage capacity | 250 GB |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.10 Yosemite,Mac OS X 10.7 Lion,Mac OS X 10.8 Mountain Lion,Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Market positioning | Business |
| Maximum Copy Resolution | 300 x 600 DPI |
| Maximum duty cycle | 75000 pages per month |
| Maximum ISO A-series paper size | A3 |
| Maximum number of copies | 999 copies |
| Maximum resolution | 600 x 1200 DPI |
| Mobile Printing Technologies | Apple AirPrint,Google Cloud Print |
| Modem Speed | 33.6 Kbit/s |
| Multi-Purpose tray | Yes |
| Multi-purpose tray media types | Envelopes |
| Multi-Purpose Tray media weight | 64 - 256 g/m² |
| Number of print cartridges | 4 |
| Optical scanning resolution | 600 x 600 DPI |
| Optional connectivity | Wireless LAN |
| Output colour depth | 24 bit |
| Page description languages | Epson FX,IBM ProPrinter,Microsoft XPS,PCL 5c,PDF 1.7,PostScript 3 |
| Paper input type | Paper tray |
| Print technology | LED |
| Printing | Color printing |
| Printing colours | Black,Cyan,Magenta,Yellow |
| Processor frequency | 800 MHz |
| Recommended duty cycle | 0 - 10000 pages per month |
| Scan drivers | ICA,TWAIN |
| Scan to | CIFS,E-mail,FTP,HTTP,PC,USB |
| Scanning | Color scanning |
| Standard interfaces | Ethernet,USB 2.0 |
| Total input capacity | 300 sheets |
| Total number of input trays | 1 |
| Total output capacity | 100 sheets |
| Touchscreen | Yes |
| USB port | Yes |
| Warm-up time | 32 s |
| Weight | 64 kg |
| Wi-Fi | No |
| Width | 563 mm |