| Brand | Game Max |
| EAN | 5055492407627 |
| ASIN | B07L615V6D |
| Model | CRUSADER |
| MPN | CRUSADER |
| 80plus rated | No |
| ATX | Yes |
| Built-in card reader | No |
| Case colour | Black |
| Case form factor | Mid Tower |
| Case type | Tower |
| Cooler height | 165 mm |
| Depth | 433 mm |
| Display model in showroom | No |
| E-ATX | No |
| E-sata | No |
| Expansion slots | 7 |
| Firewire | No |
| Form factor | Midi Tower |
| Front audio type | Separate |
| Front HDMI | No |
| GPU Length | 370 mm |
| Headphone ports | 1 x HD Audio |
| Height | 454 mm |
| Illuminated | No |
| Internal 2.5 Bay | 2 |
| Internal 3.5 Bay | 3 |
| Internal expansion bays | 5 |
| ITX | Yes |
| LED fan | No LED |
| Material | 0.6mm SGCCTempered Glass |
| Maximum motherboard size supported | ATX |
| Micro-ATX | Yes |
| Motherboard compatibility | ATXMicroATXMini-ITX |
| Optimised for | Gaming |
| Power supply included | No |
| PSU Depth | 200 mm |
| Side panel type | Tempered Glass |
| USB 3.0 Support | Yes |
| USB Ports | 2 x USB 3.0, 1 x USB 2.0 |
| USB Type-C Support | No |
| Width | 201 mm |
| XL-ATX | No |