| Brand | Be Quiet |
| EAN | 4260052188828 |
| ASIN | B09KMFDDYR |
| MPN | BL078 |
| SKU | BL078 |
| Bearing Type | Rifle bearing |
| Colour | Black |
| Compatible processor series | Not supported |
| Fan connector | 4-pin |
| Fan dimensions (W x D x H) | 140 x 140 x 25 mm |
| Fan weight | 241 g |
| Illumination colour | Multi |
| Illumination LED | Yes |
| Maximum air pressure | 1.49 mmH2O |
| Maximum rotational speed | 1500 RPM |
| Mean time between failures | 60000 h |
| Noise level high speed | 23.3 dB |
| Power consumption | 3.84 W |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Rated voltage | 12 V |
| Shipping (inner) case gross weight | 10.8 kg |
| Shipping (inner) case height | 22 cm |
| Shipping (inner) case length | 45.4 cm |
| Shipping (inner) case width | 32.3 cm |
| Sustainability certificates | CE, RoHS, WEEE |