| Brand | Be Quiet |
| EAN | 4260052188804 |
| ASIN | B09KMBLGV5 |
| MPN | BL076 |
| SKU | BL076 |
| Bearing Type | Rifle bearing |
| Colour | Black |
| Compatible processor series | Not supported |
| Connections | 4-Pin PWM & 3-Pin ARGB |
| Country of origin | China |
| Fan connector | 4-pin |
| Fan dimensions (W x D x H) | 120 x 120 x 25 mm |
| Fan weight | 200 g |
| Harmonized System HS code | 84733080 |
| Illumination colour | Multi |
| Illumination LED | Y |
| LED Colour | Addressable RGB |
| Maximum air pressure | 1.66 mmH2O |
| Maximum rotational speed | 1700 RPM |
| Mean time between failures | 60000 h |
| Noise level high speed | 20.6 dB |
| Power consumption | 4.56 W |
| Quantity per pack | 3 pc(s) |
| Rated voltage | 12 V |
| Shipping (inner) case gross weight | 8.91 kg |
| Shipping (inner) case height | 20 cm |
| Shipping (inner) case length | 45.4 cm |
| Shipping (inner) case width | 28.3 cm |
| Sustainability certificates | CE, RoHS, WEEE |
| Type | Fan |