| Brand | Samsung |
| EAN | 8806088378831 |
| ASIN | B01GFGYBL6 |
| MPN | LS24F352FHUXEN |
| SKU | LS24F352FHUXEN |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AMD FreeSync | Yes |
| Annual energy consumption | 29 kWh |
| Built-in camera | No |
| Built-in USB Hub | No |
| Cable lock slot | No |
| Cables included | AC,HDMI |
| Colour gamut | 72% |
| Depth | 81.7 mm |
| Display | LED |
| Display Diagonal | 59.7 cm (23.5") |
| Display number of colours | 16.78 million colors |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| DVI port | No |
| ECO mode | Yes |
| Energy efficiency class | A |
| Game mode | Yes |
| HD type | Full HD |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Height | 320.7 mm |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| On/off switch | Yes |
| Package depth | 156 mm |
| Package Height | 387 mm |
| Package width | 618 mm |
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm |
| Panel type | PLS |
| Power cable length | 1.5 m |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Quick start guide | Yes |
| Response time | 4 ms |
| Screen shape | Flat |
| Stand included | Yes |
| Supported Graphics Resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Thin Client installed | No |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -1 - 22° |
| Tv tuner integrated | No |
| User Guide on CD-ROM | Yes |
| VESA mounting | Yes |
| Weight | 2.8 kg |
| Width | 547.7 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |