| Brand | SanDisk |
| EAN | 0619659170110 |
| ASIN | B07L9PW81Q |
| MPN | SDCZ93-064G-G46 |
| SKU | SDCZ93-064G-G46 |
| 2.5 mm connector | No |
| 3.5 mm connector | Yes |
| 3D | No |
| 3G/4G USB modem compatibility | Yes |
| AC adapter included | Yes |
| Access Control List ACL | Yes |
| Adsl2 | Yes |
| Adsl2+ | Yes |
| Antenna type | External |
| Antennas quantity | 3 |
| AWG wire size | 18 |
| Battery capacity | 5200 mAh |
| Battery cells | 6 |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Bluetooth | No |
| Brand compatibility | HP |
| Cable Diameter | 7.3 mm |
| Cable jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Cable length | 2 m |
| Cable shielding | Aluminum mylar foil |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Card reader integrated | Yes |
| Certification | CE, TAA, REACH |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Connectivity technology | Wired |
| Connector 1 | SFF-8088 |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector contacts plating | Gold |
| Connector gender | Male/Male |
| Connector location | Bottom right |
| Connector Type | 30-pin, BRHS |
| Country of origin | China |
| DC-in jack | Yes |
| Detachable antenna(s) | Yes |
| DHCP client | Yes |
| DHCP server | Yes |
| Display diagonal | 35.6 cm (14") |
| Display resolution | 1600 x 900 pixels |
| Display type | LED |
| DMZ support | Yes |
| Driver unit | 3.2 cm |
| DSL WAN | Yes |
| Dynamic DNS DDNS | Yes |
| Ear coupling | Supraaural |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN ports | 5 |
| Ethernet WAN | Yes |
| Filtering | Yes |
| Firewall | Yes |
| Frame rate | 20 fps |
| Glossy display | No |
| Guest access | Yes |
| HD type | HD+ |
| HDMI Ethernet channel | Yes |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Headset type | Binaural |
| Housing material | Steel |
| Indication light | Yes |
| International Protection IP code | IP67 |
| Keyboard language | UK English |
| LED backlight | Yes |
| LED indicators | LAN, Power, WLAN |
| LED type | IR |
| Linux operating systems supported | Yes |
| MAC address filtering | Yes |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.6 Snow Leopard,Mac OS X 10.7 Lion,Mac OS X 10.8 Mountain Lion,Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Management protocols | SSL for TR-069, SNMP v1/2c, Web Based Firmware Upgrade, Diagnostic Tools |
| Manual | Yes |
| Material thickness | 1.6 mm |
| Maximum memory card size | 128 GB |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Maximum weight capacity | 22.6 kg |
| Maximum WLAN data transfer rate | 867 Mbit/s |
| Memory card slots | No |
| Microphone frequency | 100 - 10000 Hz |
| Microphone mute | Yes |
| Microphone Type | Boom |
| Mounting type | Ceiling/Wall |
| Networking standards | IEEE 802.11a,IEEE 802.11ac,IEEE 802.11b,IEEE 802.11g,IEEE 802.11n |
| Night vision | Yes |
| Noise-canceling | Yes |
| Number of cameras | 1 |
| Number of nuts | 4 |
| Numeric keypad | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Operating keys | PTT,Play/pause,Track ,Volume +,Volume - |
| Operating relative humidity | 10 - 90% |
| Output current | 1.5 A |
| Output voltage | 12 V |
| Package type | Polybag |
| Placement supported | Indoor & outdoor |
| Port forwarding | Yes |
| Power over Ethernet PoE | Yes |
| Power source type | PoE |
| Quality of Service support | Yes |
| Quick installation guide | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Recommended usage | Calls & Music |
| Reset button | Yes |
| Resolución | 8 MP |
| RoHS compliance | Yes |
| Screws included | Yes |
| SIM Card Slot | No |
| Storage relative humidity | 5 - 90% |
| Supported network protocols | IPv4, IPv6 |
| Sustainability certificates | RoHS |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Touchscreen | No |
| Type | Rack shelf |
| Universal Plug and Play UPnP | Yes |
| USB connectivity | Yes |
| USB connector | USB Type-A |
| USB port | Yes |
| USB powered | Yes |
| Video compression formats | H.265 |
| Video motion detection | Yes |
| Volume control | Digital |
| VPN tunnels quantity | 10 |
| Wall mountable | Yes |
| Wearing style | Head-band |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Wi-Fi standards | 802.11a,Wi-Fi 5 (802.11ac),802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Wide Dynamic Range WDR | Yes |
| WLAN data transfer rate (first band) | 300 Mbit/s |
| WPS push button | Yes |
| Year | 2021 |