| Brand | SIIG |
| EAN | 0168141457081 |
| ASIN | B008DWBQU0 |
| Model | JU-SA0M12-S1 |
| MPN | JU-SA0M12-S1 |
| SKU | JU-SA0M12-S1 |
| 3D | Yes |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC power in | Yes |
| AWG wire size | 24 |
| Batteries included | Yes |
| Bearing Type | Ball bearing |
| Brand compatibility | Canon |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Built-in display | No |
| Built-in speakers | Yes |
| Builtin speakers | 1 |
| Cable colour | Blue |
| Cable Lock Slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cable rating | CMG (CM) |
| Cable shielding | U/UTP (UTP) |
| Cable standard | Cat5e |
| Cables included | AC |
| Cabling technology | 10/100Base-T(X) |
| Capacity | 32 GB |
| Card reader integrated | No |
| CAS Latency | 9 |
| Ceiling mounting supported | Yes |
| Certification | FCC, CE |
| Colour | Black |
| Compatible operating systems | Windows 7 (32-/64-bit) / Vista (32-/64-bit) / XP (32-/64-bit) / Server 2003 & 2008 (32-/64-bit) |
| Compatible products | ThinkSystem SR630 |
| Component for | PC/server |
| Conductor material | Copper |
| Connector 1 form factor | Angled |
| Connector 1 gender | Female |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector contacts plating | Gold |
| Connector gender | Male/Female |
| Connector shielding | Yes |
| Contrast ratio | 25000:1 |
| Country of origin | China |
| Depth | 86 mm |
| Doesn't contain | Halogen |
| ECC | No |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| Ethernet LAN | No |
| Fan connector | 3-pin |
| Fan diameter | 8 cm |
| Fixed focal length | 7.15 mm |
| Flash card type | SDHC |
| Flash memory class | Class 10 |
| Frequency | 350 MHz |
| Full HD | No |
| Handheld remote control | Yes |
| HDMI connector type | Full-size |
| HDMI version | 1.4a |
| Height | 38 mm |
| Horizontal scan range | 15.38 - 91.15 kHz |
| Input impedance | 100 O |
| Input voltage | 250 V |
| Internal memory | 2 GB |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Lamp power | 203 W |
| Light source type | Lamp |
| Manual | Yes |
| Market positioning | Presentation |
| Master outer case height | 29.5 cm |
| Master outer case length | 34.4 cm |
| Master outer case weight | 721.21 g |
| Master outer case width | 25.5 cm |
| Material | Steel |
| Maximum airflow | 37.3 cfm |
| Maximum power consumption | 225 W |
| Maximum rotational speed | 3000 RPM |
| Mean time between failures | 56609 h |
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| Memory layout | 1 x 2 GB |
| Molded cable boot | Yes |
| Native aspect ratio | 4:3 |
| Noise Level | 26 dB |
| Noise level high speed | 34 dB |
| Number of OSD languages | 25 |
| Number of screws | 4 |
| Offset | 115% |
| On screen display | Yes |
| Package type | Blister |
| Panel mounting interface | 100 x 100,100 x 200,200 x 200 |
| Password protection | Yes |
| PC Audio in | Yes |
| PC Audio out | Yes |
| PC in D-Sub | Yes |
| Plug and play | Yes |
| Power consumption | 1.92 W |
| Power consumption (StandBy) | 0.5 W |
| Power over Ethernet PoE | Yes |
| Printing colours | Photo magenta |
| Projection distance | 0.4 - 3.1 m |
| Projection technology | DLP |
| Projector brightness | 3700 ANSI lumens |
| Projector native resolution | XGA (1024x768) |
| Protection features | Shock resistant,Temperature proof,Waterproof |
| Rated current | 0.16 A |
| Read speed | 95 MB/s |
| RoHS compliance | Yes |
| Screen size compatibility | 810.3 - 6281.4 mm (31.9 - 247.3") |
| Screws included | Yes |
| Serial interface type | RS-232 |
| Service life of light source | 6000 h |
| Service life of light source (economic mode) | 10000 h |
| Smart TV | No |
| Snagless cable boot | Yes |
| Suitable for | Computer case |
| Supply type | Single pack |
| Supported 3D formats | Frame packing, Side by side, Top and bottom |
| Supported aspect ratios | 4:3,16:9 |
| Supported storage drive interfaces | Serial ATA |
| Supported video modes | 480i,480p,576i,576p,720p,1080i,1080p |
| Sustainability certificates | RoHS |
| Throw ratio | 0.617:1 |
| TVI port | No |
| Type | Cooler |
| UHS Speed Class | Class 3 (U3) |
| Uniformity | 75% |
| Vertical scan range | 50 - 85 Hz |
| VESA Mounting | Yes |
| Video speed class | V30 |
| Wi-Fi | No |
| Width | 130 mm |
| Write protection switch | Yes |
| Write speed | 90 MB/s |
| X-speed rating | 633 |