| Brand | Smeg |
| EAN | 8017709187019 |
| ASIN | B00NSUDDOY |
| Model | TSF01BLUK |
| MPN | TSF01BLUK |
| Base material | Plastic |
| Cable length (m) | 1 |
| Colours | Black |
| Control | Lever, Button, Knobs |
| Depth | 195.0 mm |
| Functions | Reheat, Defrost, Bagel |
| Height | 198.0 mm |
| Removable crumb tray | Yes |
| Weight | 0.0 kg |
| Width | 310.0 mm |