StarTech Dual mSATA to SATA 2.5" Adapter with RAID – 25SAT22MSAT
Share:
Deals
Additional Information
Sponsored
View Products on eBay
eBay
Brand
StarTech
EAN
Model
25SAT22MSAT
MPN
25SAT22MSAT
ASIN
B00NV9HSY8
Certification
CE, FCC
Chipset
JMicron JMS562
Depth
97 mm
Height
7 mm
Host interface
SATA
Hot-swap
No
Internal
Yes
Linux operating systems supported
Yes
Mac operating systems supported
Mounting brackets included
Output interface
mSATA
Package depth
145 mm
Package Height
32 mm
Package width
174 mm
Plug and play
Quick installation guide
RAID levels
0,1,BIG,JBOD
RoHS compliance
Weight
39 g
Width
70 mm