| Brand | iiyama |
| EAN | 4948570115990 |
| ASIN | B07JVRW6VB |
| Model | T1532MSC-B5AG |
| MPN | T1532MSC-B5AG |
| SKU | T1532MSC-B5AG |
| 3D Support | No |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Adaptive Frame-rate Technology | N/A |
| Anti-Theft Features | Kensington-lock Ready |
| Aspect ratio | 4:3 |
| Audio input | 3.5mm |
| Backlight | LED |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Certification | CB, CE, TÜV, CU, cULus, VCCI |
| Color Bit Depth | 6-Bit + Hi-FRC (16.7M Colours) |
| Connectors | 1 x DisplayPort 1 x HDMI 1 x USB 1 x VGA In |
| Depth | 202 mm |
| Display brightness | 370 cd/m² |
| Display Diagonal | 38.1 cm (15") |
| Display number of colours | 16.2 million colors |
| Display resolution | 1024 x 768 pixels |
| Display technology | TN |
| Display viewable area | 304.1 x 228.1 mm |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Dynamic contrast ratio | 700:1 |
| Edition | T1532MSC-B5AG |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 10 kWh |
| Energy efficiency class | B |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy efficiency scale | A to G |
| HDCP | Yes |
| HDMI | Yes |
| HDR Support | No |
| Height | 306.5 mm |
| Horizontal scan range | 31.4 - 60 kHz |
| International Protection IP code | IP54 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Monitor Colour | Black |
| Number of OSD languages | 7 |
| Panel Coating | Anti-Glare |
| Panel Finish | Matte |
| Panel mounting interface | 100x100 |
| Pitch Size | 0.297mm |
| Pixel pitch | 0.297 x 0.297 mm |
| Plug and play | Yes |
| Power consumption (StandBy) | 2 W |
| Power management | Yes |
| Power supply type | AC |
| Power Usage Switched on | 16 W |
| Quick start guide | Yes |
| Response time | 8 ms |
| Separate H/V sync | Yes |
| Speaker configuration | 2W x2 |
| Supported Graphics Resolutions | 640 x 480 (VGA),800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1280 x 1024 (SXGA) |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -5 - 90° |
| Touchscreen technology | Projected capacitive system |
| Vertical scan range | 56 - 75 Hz |
| VESA mounting | Yes |
| Wall mountable | Yes |
| Web Camera | No |
| Weight | 4.5 kg |
| Width | 351 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |