| Brand | Targus |
| EAN | 5051794027877 |
| MPN | AKB631UKZ |
| SKU | AKB631UKZ |
| ASIN | B07W14R98X |
| Colour | Black |
| Depth | 316 mm |
| Device interface | USB |
| Harmonized System HS code | 84716060 |
| Height | 158 mm |
| Keyboard dimensions | 305x200 |
| Keyboard form factor | Mini |
| Keyboard language | English |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Keyboard style | Straight |
| Keyboard weight | 500 g |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.14 Mojave,Mac OS X 10.6 Snow Leopard |
| Master (outer) case gross weight | 5.4 kg |
| Master outer case height | 21.1 cm |
| Master outer case length | 36.2 cm |
| Master outer case width | 36.3 cm |
| Material | Plastic |
| Mouse included | No |
| Multimedia Keys | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Numeric keypad | No |
| Package depth | 334 mm |
| Package Height | 177 mm |
| Package width | 30.9 mm |
| Pointing device | No |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Products per pallet | 440 pc(s) |
| Quantity per shipping (inner) case | 5 pc(s) |
| Shipping (inner) case height | 19.2 cm |
| Shipping (inner) case length | 34.1 cm |
| Shipping (inner) case net weight | 2.46 kg |
| Shipping (inner) case width | 17.3 cm |
| Weight | 350 g |
| Width | 20 mm |
| Windows keys | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 10,Windows 7,Windows 8 |
| Wrist rest | No |