| Brand | Lenovo |
| EAN | 0193638343707 |
| MPN | 10T700AHUK |
| SKU | 10T700AHUK |
| ASIN | B07XVJJFXS |
| Antenna type | 2x2 |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 4.2 |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Card reader integrated | No |
| Certification | ErP Lot 3, TCO |
| Chassis type | Mini PC |
| Depth | 182.9 mm |
| Discrete graphics adapter | No |
| Discrete graphics adapter model | Not available |
| Display included | No |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DVI port | No |
| Energy Star certified | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Height | 34.5 mm |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Keyboard included | Yes |
| Maximum internal memory | 2666 GB |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Microphone in | Yes |
| Motherboard chipset | Intel® B360 |
| Mouse included | Yes |
| Non-ECC | Yes |
| On-board graphics adapter | Yes |
| On-board graphics adapter model | Intel® UHD Graphics 630 |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Operating system installed | Windows 10 Pro |
| Optical drive type | No |
| Placement supported | Horizontal/Vertical |
| Power supply | 65 W |
| Processor boost frequency | 3.4 GHz |
| Processor cache | 9 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Processor cores | 6 |
| Processor family | 9th gen Intel® Core™ i5 |
| Processor frequency | 1.8 GHz |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor model | i5-9400T |
| RoHS compliance | Yes |
| SSD Capacity | 256 GB |
| SSD interface | PCI Express |
| Storage media | SSD |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| VESA mounting | Yes |
| Weight | 1.32 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Width | 179 mm |
| WLAN controller model | Intel Dual Band Wireless-AC 8265 |