| Brand | Cherry |
| EAN | 4025112089831 |
| ASIN | B08J44PTJ7 |
| MPN | JM-9620 |
| SKU | JM-9620 |
| Acceleration (max) | 50 G |
| Buttons durability (million clicks) | 20 |
| Buttons quantity | 9 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Cable length | 2 m |
| Certification | WHQLcROHSFCCKCC |
| Colour | Black |
| Customizable movement resolution | Yes |
| Depth | 128 mm |
| Device interface | USB Type-A |
| Form factor | Ambidextrous |
| Height | 39.5 mm |
| Mouse tracking speed | 250 ips |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 12000 DPI |
| Number of movement resolution modes | 5 |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Operating temperature | 0 - 50 °C |
| Power source | Cable |
| Purpose | Gaming |
| Scroll type | Wheel |
| Storage temperature | -20 - 60 °C |
| Surface coloration | Monotone |
| Weight | 145 g |
| Width | 68.5 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 10,Windows 7 |